Blog > Komentarze do wpisu
parnassus, czyli czekolada o północy

Czy pamiętaliście o dziennej dawce skrzypu polnego i magnezu??

W Merkury Zaucha 'Wymyśliłem Ciebie' a w kinie grali nowego Gilliama. Czego nie potrafi wyobraźnia..

Kocham takie KINO. Bo to jest prawdziwe kino. Koniecznie takie przez wielkie "K"! Ok, "Parnasussa" widziałam w molochu, gdzie od samego wejścia śmierdziało pieczonymi kurczakami i pizzą z salami, a tłumy wssysające Kubły Coli z wybałuszonymi oczami spoglądały z roznerwicowaniem wokół. Cóż, wstrzymałam oddech, skoncentrowałam się na plakatach, z których spoglądał na mnie: Colin F., Jude L., Johny D. i oczywiście Heath L., przeszłam czym prędzej do kasy, po bilet, bo na rezerwację się spóźniłam i biegiem na salę! Ku mojej uciesze reklamy trwały tylko 5 minut! Czyżby nikt nie chciał reklamować się przed Gilliam'em? Cóż, cud, że pokazują go w molochu, ale chyba tylko z racji legendy rozwianej wokół filmu. Na seans w kinie studyjnym chyba byśmy sie nie doczekali. Anyway, moloch, molochem, ale było warto. Dwie godziny podróży po 'odjechanej' (jakby rzekł mój młody współlokator) wyobraźni montypajtonowca.. Zwyczajnie, wgniotło mnie w fotel i siedziałam tak aż do końca napisów. Jeszcze trochę a musieliby mnie wyprowadzać siłą.

Konkluzja?

Wyobraźnia ogranicza. Schematy ograniczają. Fakt, nie każdy ma takie pomysły, żeby stworzyć ośmiogłowy balon czy 30 in 1, czyli scenę teatralną, domek jednorodzinny, balkon, rekwizytornię, i... w jednym baaardzo oldskulowym pojeździe konnym. Ale niestety zbyt często poddajemy się temu co trzeba i jak być powinno.

Kobieta powinna wyjść za mąż przed 30-stką.

Co ja piszę!! KOBIETA POWINNA WYJŚĆ ZA MĄŻ, URODZIĆ DWOJE DZIECI I BYĆ WCIĄŻ PIĘKNA I UŚMIECHNIĘTA PRZED 30-TKĄ.

TRZEBA USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM W TRAMWAJU.

TRZEBA ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ. To akurat najprawdziwsza prawda, przynajmniej w moim (18+) wieku. Jesli chwycę czekoladę przed pólnocą: wzdęcia, zaparcia i takietam zapewnione! MŁODOŚCI, GDZIEŻEŚ TY???

Co jeszcze trzeba? Kredyt na 30 lat? Żeby! G. skorzystała dzisiaj z kalkulatora kredytu i co? 100 lat spłacania własnego M2. No może prawie, ale niewiele krócej przy jej urzędniczej pensji.

Koniec. Rozkojarzenie bierze górę (Rudy Ryżyk z głośników i jego '9 crimes')

Ally McBeal na dobranoc:)

 

"a potem przyjdą noce jak psy wierne pod nasz dom.."

środa, 20 stycznia 2010, anjamo.mo

Polecane wpisy